Weranda Home – Tu warto wracać.

Z cyklu, gdzie wato pojechać na wypoczynek w Polsce.

Tym razem opowiem Wam o miejscu, które będzie idealne na romantyczny wyjazd we dwoje.

Dziś mowa o Weranda Home, która jest położona w pięknej Wielkopolsce. Jedyne 30 km od Poznania.  W samym sercu Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki i nad dwoma jeziorami – Książym i Borowim. 

Werande odwiedzamy w zimowej aurze. Dojazd jest prosty i bardzo dobrze oznakowany. Trafiamy na parking, gdzie zostawiamy samochód i udajemy się do recepcji.

Naszym oczom ukazuje się piękny las oraz Dworek. Wchodząc do środka nie możemy nadziwić się pięknym wnętrzom. Przestronny hol, duża restauracja i sporo miejsca na odpoczynek. Już nam się podoba.

W pierwszej kolejności zawracam uwagę na bardzo miłą obsługę. Uśmiech od ucha do ucha, a do tego komplet informacji, który ułatwi nam pobyt.

Weranda dysponuje 12 luksusowymi apartamentami co daje możliwość przenocowania 50 osób, mała willa na 8 osób oraz tegoroczną nowością czyli domki na wynajem – domki w kształcie nowoczesnej stodoły ( byliśmy w terminie w którym były stawiane. 35m2 i mają fantastyczny układ pomieszczeń. Jak na taki metraż można czuć się swobodnie.

Apropo pokojów to nocowaliśmy w apartamencie delux około 50m2. Po wejściu do niego zobaczyłem przestronny pokój, który był świetnie zaprojektowany. Ogromne łóżko miejsce na prace oraz relaks. Dodatkowo usytuowane centralnie okno z którego rozchodził się widok na park i jezioro.

Na terenie obiektu znajduję się restauracja z bardzo dobrą kuchnią. Oparta jest o lokalne produkty. Ceny w restauracji były bardzo przystępne. I tu ponownie pojawia się bardzo miła obsługa. Podczas pobytu poznaliśmy właścicieli – widać, że swój biznes tworzą z pasją. Cieszę się, że są miejsca gdzie czuć rodzinną atmosferę od samego progu.

Przyjeżdżając do Werandy możecie być pewni, że wypoczniecie, Wasze życie zwolni i poczujecie błogi spokój. Na całym terenie znajduje się roślinność, drzewa kwiaty, krzewy i trawy. Miejsca zielone, gdzie można pospacerować oraz odpocząć. Nad jeziorem znajduję się kładka z której możemy skorzystać w okresie letnim funkcjonuje wypożyczalnia sprzetów wodnych.

Jeśli lubicie spacery warto udać się na leśny spacer. Gdzie znajdziecie sporo ścieżek i pięknych widoków. Po drodze można spotkać mokradła, które wyglądają niesamowicie o zachodzie słońca czy stary zapomniany Cmentarz. W recepcji możecie również zapytać o rowery. W okresie letnim jest to świetna atrakcja.

Weranda to na pewno idealne miejsce dla osób, które chcą być blisko natury. Pyszna kuchnia, wypoczynek, spokój, relaks fizyczny i psychiczny. Jest to idealne miejsce dla par na romantyczny pobyt i nie tylko.

Ja z całego serca zachęcam do odwiedzin Werandy Home jak i restauracji Weranda. Jestem święcie przekonany, że będziecie zadowoleni.

Wrócę tu z ogromną przyjemnością. Zachęcam do odwiedzenia strony www.werandahome.com

Ps. Jak już będziecie na miejscu zapytajcie o przetwory, które są robione na miejscu. Do dziś wspominam smak sosu winegret do sałatki