Gościniec Chlebowy Zakątek – Miejsce z naszą duszą.

Z cyklu ciekawe miejsca w Wielkopolsce. Dziś opowiem Wam naszą  historie o miejscu, które stworzyliśmy od podstaw.

Chyba każdy kto pracuje w gastronomii/hotelarstwie marzy, aby stworzyć swój autorski projekt, indywidualny przemyślany i zrobiony według naszych oczekiwań.

Gościniec Chlebowy Zakątek znajduję się w Wielkopolsce w trójkącie między Jarocinem, Kaliszem, a Koninem.  W miejscowości Białobłoty.

Kilka słów o historii…

Wieś Białobłoty została założona przez starostę Franciszka Stadnickiego 5 maja 1787. Była to kolonizacja olęderska, głównie niemiecka. Koloniści otrzymali ziemię na terenach leśnych (do karczowania) i bagiennych (do osuszania). Nazwa wsi pochodzi zresztą od jasnych piasków, które występują w tym rejonie, a po deszczu tworzą rodzaj białawego błota.

Skąd pomysł na gościniec?

Białobłoty to spokojna wieś, gdzie czas lubi się zatrzymać. Cisza, spokój mnóstwo pól i lasów. Czego chcieć więcej? I tak powstała myśl o….. Ale od początku. Z pokolenia na pokolenie wypiekamy chleb, tworzymy własne produkty, sery, konfitury, masło, przetwory. Jeśli produkujemy takie pyszności no to jak nazwać gościniec? Oczywiście, że Chlebowy Zakątek.

Ale co tak właściwie jest?

Chlebowy zakątek to dom, który ma prawie 300m2 w którym znajdują się pokoje z łazienkami, w pełni wyposażona kuchnia, salon, taras, prawie 1400m2 ogrodu, las, wiata grillowa, jacuzzi. Spokojnie możemy pomieścić 14 osób oraz dzieci.

W naszym gościńcu nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Przygotowaliśmy kącik zabaw, mini plac zabaw zewnętrzny, a  w okresie letnim basen.

Jeśli najmłodsi lubią zwierzęta to organizujemy spotkania z zwierzętami z gospodarstw domowego – kury, krowy, świnki dzieci mogą podejść nakarmić i pogłaskać. Jest to dodatkowa atrakcja.

Tworząc gościniec myśleliśmy o wypoczynku i gościnności. Jesteśmy na początkowym etapie rozbudowy. Obecnie można wynająć cały dom na wyłączność co jest dużym plusem w czasach pandemii.

Podczas wizyty warto zapytać o przetwory, które tworzymy sami z naszych produktów z myślą o jak największej jakości.  Na terenie gościńca znajduję się ogródek z owocami, warzywami i ziołami.

Co u nas robić?

Przede wszystkim odpoczywać i ładować baterie, spacerować, zbierać grzyby, w koło nas są same lasy i pola. Mnóstwo miejsc do pieszych i rowerowych wycieczek. Dla fanów fotografii polecimy miejsca, gdzie można obserwować dziko żyjące zwierzęta. Dla fanów czystego nieba tworzymy ostoje, gdzie będziecie mogli zobaczyć gwiazdy bez zanieczyszczeń sztucznym światłem. Dla fanów zachodów słońca również coś się znajdzie.

Dla fanów dalszych i bliższych podróży znajdą się ciekawe atrakcje takie jak:

Szlak Piastowski, Wycieczki po Warcie, zwiedzanie Zamków i Pałacy, a dla osób lubiących piękne widoki znajdzie się kolorowe jeziorko. Jeśli lubisz Urbex też mamy kilka miejsc godnych uwagi. Okolice Chlebowego Zakątka opisze Wam obszernie w innym wpisie.

Co możemy dla Ciebie zorganizować?

Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. U nas zorganizujesz swój wieczór panieński/kawalerski, urodziny, urodziny Twoje i Twojego dziecka. Dodatkowo możemy pomóc Ci w organizacji wydarzeń. Możemy zapewnić catering jeśli szukasz pomysłu to chętnie zorganizujemy dla Ciebie i Twoich znajomych warsztaty kulinarne z Chefem Lorkiem ( Finalistą Master Chef’a). Zadzwoń i zapytaj co jeszcze mamy w naszej ofercie 887-214-887.

Jakie mamy dalsze plany?

W najbliższym czasie będziecie mogli zamówić u nas pełne wyżywienie. Brakuje nam elewacji, która pojawi się jeszcze w tym roku. Nie będzie to standardowa elewacja, lecz drewniana. Kolejny nasz plan to leśne SPA, gdzie będziecie mogli zrelaksować się na łonie natury. Jeśli leśne SPA to musi pojawić się całoroczna bania z jacuzzi oraz Sauna zewnętrzna. W kolejnych latach planujemy rewitalizacje naszej stodoły, w której będziecie mogli zorganizować swoje wydarzenia. Mamy sporo planów, które chcemy zrealizować. Śledźcie media społecznościowe Chlebowego będziecie na bieżąco.

Przyjeżdżając do Chlebowego Zakątka masz pewność, że wypoczniesz z dala od zgiełku wielkiego miasta. U nas Ty i Twoja rodzina poczujecie się wyjątkowo swobodnie. Nie czekaj zarezerwuj wypoczynek już dziś. www.chlebowyzakatek.pl