Kulinaria Puszczy Noteckiej

Jak ten czas leci nie wiem kiedy, a minął już rok jak jestem tutaj z Wami i co ciekawe, że przez ten rok zrobiłem ponad 40 000 km samolotem, samochodem i na motocyklu, tych pieszych nie liczę. Wieczny brak czasu powoduje, że moje wpisy pojawiają się sporadycznie. Wszystkie podróże możecie śledzić na bieżąco na moim Instagramie

Czas przejść do konkretów….

Dzisiejszy wpis będzie inny niż poprzednie ale za to będzie smaczny!

Kilka miesięcy temu zostałem zaproszony do projektu ,,Kulinaria Puszczy Noteckiej” organizowanego przez Stowarzyszenie Puszcza Notecka. Początkowo miałem wykonać fotografie dań regionalnych, które miały pojawić się w książce kulinarnej o tej samej nazwie co projekt.  Jak to z projektami bywa lubią w czasie realizacji się zmienić… I tak było tym razem.

Książka kulinarna – Kulinaria Puszczy Noteckiej ma być o dwóch pięknych powiatach Międzychodzkim I Szamotulskim. 

W książce znajdziecie min; informacje o gminach znajdujących się w powiatach, ciekawych atrakcjach regionalnych i co warto odwiedzić. Zobaczycie, że Wielkopolska wcale nie jest gorsza od gór czy morza. A co najważniejsze przekonacie się co i gdzie można u nas dobrego zjeść. Jakie mamy regionalne produkty i co z nich tworzymy. Poznacie też fantastyczne firmy i pyszne dania. 

Zachęcam Was do odwiedzenia strony Stowarzyszenia Puszcza Notecka zobaczycie jakie stworzyli i tworzą fantastyczne rzeczy na terenie dwóch powiatów.  

Ale….

Tak jak Wam wspomniałem w książce mam swój szerszy udział. Do współpracy zaprosiłem Kingę Kaczmarek z gabinetu KALORIE SMAKUorazPanią Ewe Janicką smakoszkę  tradycyjnej kuchni Wielkopolskiej. 

Wspólnie stworzyliśmy potrawy bazujące na Wielkopolskich tradycjach z nutą nowoczesności. Oczywiście wszystkie potrawy bazowały na produktach od  lokalnych producentów. W książce ,,Kulinaria Puszczy Noteckiej” nie zabraknie prostych przepisów, które bez problemu przygotujecie w swojej kuchni.  Ma być zdrowo, smacznie i prosto. A czy tak wyszło? to już Wy ocenicie.  

W następnych wpisach opublikuje Wam kilka przepisów, które stworzyliśmy. tym razem musicie obejść się smakiem i poczekać, aż zdobędziecie książkę. 

Ogromne podziękowania należą się:

Pani Irenie Wojciechowskiej, Panu Jackowi Kaczmarkowi i Panu Łukaszowi Klapczyńskiemu za możliwość udziału i współpracy nie tylko przy książce. Mamy okazje współpracować ze sobą już ponad 10 lat. 

Ps. Wpadliśmy wspólnie z Kinga na pomysł stworzenia e-booka z prostymi śniadaniami, przekąskami i obiadami co o tym sądzicie? Napiszcie w komentarzach pod tym postem na instagramie oraz tutaj!